Özellik Filtreleme
Markalar Bilgi
Assos (1)
Com (1)
Ducray (4)
GNC (1)
Kerozan (2)
Solgar (9)
Voonka (3)
Fiyat Aralığı Bilgi

Eurho Vital B Vitaminleri

Seçimleriniz
4 ÜRÜN
Markalar
Eurho Vital VITEZON Vitaminler B Vitaminleri modellerinde 4 Ürün kayıt bulundu.
Karşılaştır
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:4 
FIRSAT ÜRÜNÜ

  B Vitamini

  Suda eriyen vitamin grubunda yer alan B vitaminleri, günlük olarak alınması gereken takviyeler arasında yer alıyor. Vücutta depo edilemeyen bu vitaminlerin günlük olarak düzenli ve yeterli miktarda alınması gerekiyor. Fazlasının alımı vücuda bir yarar sağlamadığından yeteri kadar almak da fayda görülüyor. B1- B2- B3- B5- B6- B7- B9- B12 olmak üzere vücudun ihtiyacı bulunan farklı B vitaminleri buluyor.

  B Vitamini Faydaları

  Faydaları saymakla bitmeyen B vitaminleri, yeteri kadar alınmadığında vücutta çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Bu sorunlar ile karşılaşmamak için vücudun ihtiyacı olan B vitaminlerini düzenli olarak almaya özen göstermelisiniz.

  B Vitaminlerinin Faydaları ve Eksikliğinde Yaşanan Rahatsızlıklar!

  B1 Vitamini

  Enerjinin açığa çıkmasında etkin rol oynayan B1 vitamini; sinir sistemine yardımcı olur ve daha sağlıklı olmasında etkin rol oynar. Eksikliğinde ise; sinir, stres, yorgunluk ve hafıza sorunları meydana gelir.

  B2 Vitamini

  Kırmızı kan hücrelerinin oluşumunda rol oynayan B2 vitamin antioksidan üretmede oldukça faydalıdır. Eksikliğinde; deride çatlaklar, dudak ve dilde yaralar meydana gelebilir.

  B3 Vitamini

  Sinir sistemini düzenlemeye ve onarmaya yardımcı olan B3 vitamini, yağ ve karbonhidrat yakıcı özelliğe de sahiptir. Eksikliğinde; depresyon, halsizlik ve yorgunluk oluşabilir.

  B5 Vitamini

  Karbonhidratların yakılmasında etkili olan B5 vitamini eksikliğinde; baş ağrısı, iştahsızlık ve halsizlik oluşabilir.

  B6 Vitamini

  Sinir sistemi üzerinde etkisi olan B6 vitamini, bağışıklık sistemi için de son derece önemlidir. Eksikliğinde; saçlarda kepek, kansızlık ve sinirlilik gibi durumlar olabilir.

  B7 Vitamini

  Saçların sağlıklı olmasında ve cildin bakımlı olmasında etkili olan B7 vitamini eksikliğinde; kepek oluşumu, saç dökülmesi ve mide bulantısı gibi sorunlar oluşabilir.

  B9 Vitamini

  Vücutta enerji üretimi ve kırmızı kan hücresi oluşumunda görev alan B9 vitamini eksikliğinde; anemi, hafıza ve zihin sorunları meydana gelebilir.

  B12 Vitamini

  Merkezi sinir sistemi sağlığı için son derece önemli bir göreve sahip olan B12 vitamini eksikliğinde; depresyon, iştahsızlık ve hafıza sorunları oluşabilir.