Özellik Filtreleme
Markalar Bilgi
Fiyat Aralığı Bilgi

Omega 3

VITEZON Omega 3 modellerinde 95 Ürün kayıt bulundu.
Karşılaştır
  Sayfa:1/4  Ürün Sayısı:95 
FIRSAT ÜRÜNÜ

  Balık Yağı

  “Beyin gıdası” olarak görülen ve yararı sayılmakla bitmeyen balık yağının; kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere pek çok rahatsızlığa faydası bulunuyor. Depresyon, kolesterol, anksiyete bozukluğu, hiperaktivite bozukluğu, dikkat dağınıklığı, bağışıklık sistemi zayıflığı, diyabet, kanser, Alzheimer, AIDS, iltihaplanma, eklem iltihabı, göz bozuklukları ve sarı nokta hastalığı gibi rahatsızlıklara karşı güçlü bir koruma sağlayan balık yağı, günümüzde pek çok kişi tarafından sıkça tercih ediliyor. Ayrıca buna ek olarak cilt bakımı, kilo kaybı ve doğurganlık için de uzmanlar tarafından öneriliyor.

  Balık Yağının Kilo Verme Üzerindeki Etkisi

  Özellikle obezite sınırında olan ve fazla kiloları nedeni ile günlük hayatı kısıtlanan kişilerin sık sık başvurduğu balık yağı, kilo vermeye yardımcı besinler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu takviye sayesinde kilo vermek için yapılan egzersizlerin vücuda daha fazla etki ettiği de kanıtlanmıştır. Kilo verme sürecinde beslenme rutinlerinde balık yağı kullanan ve düzenli olarak egzersiz yapan kişilerin, diğer bireylere göre çok daha kısa sürede kilo kaybı yaşadığı gözleniyor.

  Bağışıklık Sistemini Güçlendirme

  Düzenli olarak balık yağı tüketilmesi sayesinde bağışıklık sistemini daha kolay güçlendirebilir ve soğuk algınlığı, öksürük ya grip gibi hastalıklara karşı daha dayanıklı olabilirsiniz. İçerisinde yer alan omega 3 yağ asitleri, bağışıklığı güçlendirerek hasta olma riskini en aza indirir. Buna ek olarak balık yağının Lupus hastalığına karşı faydalı olduğu ve hastalığın risklerini en aza indirdiği de bilinmektedir.

  İltihaplanmaya Karşı Koruma

  Kan ve dokularda çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen iltihaplanmayı azaltan balık yağı, düzenli olarak kullanıldığında kronik iltihaplanma hastalığı üzerinde de etkili sonuçlar elde etmeye yardımcı oluyor. Sindirim sistemi bozuklukları, kısa bağırsak sendromu ve çölyak hastalığı için de balık yağı kullanımı öneriliyor.