Özellik Filtreleme
Fiyat Aralığı Bilgi

Omega Royal Omega 3

Seçimleriniz
1 ÜRÜN
Markalar
Omega Royal VITEZON Omega 3 Omega 3 modellerinde 1 Ürün kayıt bulundu.
Karşılaştır
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:1 
FIRSAT ÜRÜNÜ

  Omega3

  Vücudun rutin fonksiyonlarını yerine getirebilmesinde çok önemli bir yere sahip olan Omega 3 yağ asitleri, vücut tarafından üretilmeyen yağ asitleri olarak tanımlanıyor. İnsan vücudunda pek çok işlemde kullanılan Omega 3 yağ asitleri; beyin hücresini kaplayan zarın üretiminde, kalp-damar sağlığının korunmasında ve kanın normal şekilde pıhtılaşmasında etkin rol oynuyor. Ayrıca son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalar, bu yağ asitlerinin; romatoid ve lupus gibi bağışıklık sistemi hastalıklarının önlenmesinde ve hipertansiyon sorunlarının en aza indirgenmesinde de olumlu yönde fayda sağladığı ortaya konuyor. Doğal beslenme ya da besin takviyesi olarak alabileceğiniz bu yağ asitlerinin düzenli olarak vücuda alınması gerekiyor. Eğer normal beslenme yolu ile Omega 3 yağ asitlerinin bulunduğu besinleri tüketemiyorsanız, Omega 3 besin takviyelerine başvurarak vücudunuzun bu ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

  Omega3’ün Faydaları Nelerdir?

  • Omega 3’ün en çok bilinen faydaları arasında kolesterolü düşürmesi yer alıyor. Kötü olarak bilinen LDL kolesterolü düşürmeye ek olarak aynı zamanda HDL, yani olan kolesterolü de yükseltmeye destek olur.
  • Damarlarda kasılmaya neden olan ve kan basıncını yükselten bazı hormonların üretimini baskılayan Omega 3, yüksek tansiyonun düşürülmesinde etkin rol oynuyor. Ayrıca tansiyonun yükselmesine neden olan zihinsel stres de bu yağ asitleri sayesinde daha düşük seviyelerde nüksediyor.
  • Kalp hastalıklarının en önemli sebepleri arasında yer alan yüksek kolesterol ve yüksek tansiyonu düşürücü olan Omega 3, kalp-damar sağlığını doğrudan koruyor. Balık yağında bulunan EPA ve DHA adlı yağ asitleri, kandaki yağ oranını düşürerek inme, kalp krizi ve ritim bozukluğunu da önlemeye yardımcı oluyor.
  • Yapılan araştırmalar, Omega 3 yağ asitlerinin düzenli alınması sonucunda damar sertleşmesi ve damar tıkanıklığı riskinin de azaldığını ortaya koyuyor.