Özellik Filtreleme
Markalar Bilgi
Allergo (5)
Assos (1)
Berko (3)
Carlson (1)
Com (2)
Day2Day (3)
Ducray (4)
Easyvit (1)
GNC (1)
Kerozan (2)
Ligone (2)
Matriks (1)
Mollers (1)
Nondo (2)
Ocean (7)
Orzax (1)
Redoxon (4)
Solgar (28)
Velavit (5)
Vitawin (1)
Voonka (15)
Youplus (5)
Fiyat Aralığı Bilgi

Vitaminler

VITEZON Vitaminler modellerinde 179 Ürün kayıt bulundu.
Karşılaştır
  Sayfa:1/8  Ürün Sayısı:179 
FIRSAT ÜRÜNÜ

  Vitamin

  İnsan sağlığı konusunda çok önemli bir yere sahip olan vitaminler, kişilerin yaşam kalitesini arttıran organik bileşiklerdir. Vücutta vitamin eksikliği yaşanması durumunda çeşitli sağlık sorunları meydana gelebilir. Vitaminlerin doğal yollardan alınması pek çok kişide kolay olmayan bir durumdur. Bu nedenle vitamin takviyelerine başvurularak vücudun direncini ve sağlığını kaybetmemesi sağlanır. Ayrıca bağışıklık sistemini korumak için doğal yollarla beslenmeye ek olarak vitamin takviyelerine de ihtiyaç duyulur. Her ne kadar her yaştan kişinin vitamine ihtiyacı olsa da bu takviyelerin de düzenli, dozunda ve bilinçli şekilde tüketilmesinde fayda görülür.

  Vitamin Takviyelerinin Önemi Nedir?

  Vücudun fonksiyonlarını sürdürebilmesi için gerekli olan vitaminler, her yaştan bireyin ihtiyacı olan takviyelerdir. Ayrıca hafıza ve enerji fonksiyonlarında da etkili rol oynayan vitaminler; stresle savaşma, cilt ve saç sağlığını koruma da vücuda destek sağlıyor. Şüphesiz ki vitaminlerin önemi belli yaş gruplarına, yaşam stiline ve çalışma hayatına göre farklılık gösteriyor. Uzmanlar bu konuda yaptıkları açıklamalarda her yaşın vitamine ihtiyacı olduğunu fakat bazı yaşlarda vitamin ihtiyacının çok daha fazla olduğunu dile getiriyor.

  Hangi Yaşta Hangi Vitaminlere İhtiyaç Duyulur?

  20’li yaşlarda enerji ve hafıza fonksiyonlarını arttırıcı vitaminler kullanılması gerekirken 30’lu yaşlarda ise stresin fazla olduğu göz önünde bulundurularak A, C ve E vitaminleri ile çinko içeren besinler alınmalıdır. 35 ve 40’lı yaşlarda ise kalp-damar sağlığını korumaya yönelik koruyucu vitamin takviyeleri tüketilmelidir. Ayrıca buna ek olarak balık yağı, sarımsak ve magnezyum içeren besinler de tüketilerek vitaminlerin etkisinde artış gözlenebilir. 20’li yaşlara göre bu dönemde kullanılan vitamin takviyelerinin dozu, bilinçli bir şekilde arttırılabilir. İhtiyacınız olan tüm vitamin takviyelerini kategori içerisinde inceleyebilir ve gönül rahatlığı ile ürünleri sipariş ederek adresinize kadar getirtebilirsiniz.